لوله استیل دکوراتیو

 

لوله استیل دکوراتیو یکی از لوله های پرکاربرد در ساختمانها ادارات بیمارستان ها و مکان های عمومی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.این لوله استیل در دو مدل تولید می شود 304 و 201 که هر کدام کارایی خاص خود را دارد.

معرفی لوله استیل دکوراتیو 

یکی از پرکاربردترین انواع لوله های درزدار در زندگی روزمره، لوله استیل دکوراتیو است. لوله های استیل دکوراتیو از ورق استنلس استیل و آلیاژ 304 تولید می شوند. این لوله ها دارای ویژگی های منحصر به فردی است و این امر سبب شده تا متخصصان بتوانند از آن در هر شرایطی استفاده نمایند. البته در نظر داشته باشید که لوله های استیل دکوراتیو دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام برای یک محیط مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی و کاربرد لوله های استیل دکوراتیو بیشتر آشنا شوید.

مراحل ساخت لوله استیل دکوراتیو

در ابتدا، لوله های استیل دکوراتیو به صورت یک ورق استیل ضخیم توسط دستگاه به بیرون هدایت می شوند. پس از آن توسط یک دستگاه حرارتی، دمایی معادل 1000 درجه سانتی گراد به ورقه ها وارد می شود تا عمل خم کاری آن ها به شکل بهتری انجام شود. لازم به ذکر است که این امر سبب افزایش استحکام لوله های استیل دکوراتیو می گردد. پس از آن، ورقه ها وارد یک دستگاه فلز با ابعاد و اندازه های مختلف می شوند توسط یک دستگاه پرس 6000 کیلوگرمی، تبدیل به لوله های استیل دکوراتیو درزدار می شوند.
یکی از مهم ترین ویژگی های لوله استیل دکوراتیو، درخشش بسیار بالا است. گرچه ورقه های استنلس استیل پروسه بسیار دشواری را طی می کنند تا به لوله های استیل دکوراتیو تبدیل شوند. اما حرارت بسیار بالا و پولیش از تولید این لوله ها، سبب افزایش درخشندگی و براقی آن ها می گردد. جالب است بدانید لوله های استیل دکوراتیو مقاومت بسیار زیادی در برابر فشار و زنگ زدگی دارند و این امر سبب شده تا بتوان از آن ها در هر مکانی حتی زیر آب، استفاده نمود.

کاربرد های لوله استیل دکوراتیو

می توان به جرات گفت که توسط لوله های استیل دکوراتیو بیش از هزاران محصول تولید می گردد. یکی از مهم ترین کاربرد های این لوله، قرار دادن آن در آسانسور به عنوان دستگیره خطر است. متخصصان لوله های استیل دکوراتیو را به دو علت در آسانسور قرار می دهند. علت اول به دلیل درخشش بسیار زیبا و افزایش نور درون آسانسور است. اما دلیل دوم نصب و استفاده از لوله های استیل دکوراتیو در آسانسور، مقاومت بسیار بالای آن در برابر ضربات، پوسیدگی و خط و خش می باشد.
یکی دیگر از کاربرد های لوله استیل دکوراتیو، ساخت نرده های راه پله ساختمان های مسکونی و تجاری است. در گذشته های نزدیک به دلیل عدم وجود لوله های استیل دکوراتیو، متخصصان برای ساخت نرده های راه پله، مجبور به استفاده از آهن و میلگرد های فولادی بودند. این امر سبب می گشت تا در مدت زمان کمی آن ها با زنگ زدگی بسیار زیاد مواجه شوند و ظاهر محیط بسیار زشت شود. اما استفاده از لوله های دکوراتیو استیل در صنعت نرده سازی، موجب گشت تا متخصصان بتوانند انواع طرح های مختلف راه پله را تولید نمایند و کیفیت کار خود را چندین برابر افزایش دهند.

مزایای استفاده از لوله استیل دکوراتیو

همان طور که در بخش های قبل به آن اشاره شد، لوله های استیل دکوراتیو از مزایای فراوانی برخوردار هستند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از لوله استیل دکوراتیو، مقاومت زیاد در برابر آب و زنگ زدگی است. لوله های دکوراتیو در برابر آب و زنگ زدگی مقاومت بسیار زیادی دارند و حاوی خاصیت ضد پوسیدگی می باشند. یکی دیگر از مزایای استفاده از لوله های استیل دکوراتیو، زیباتر کردن محیط است. لوله های استیل دکوراتیو همانند یک آینه درخشان و براق هستند. علاوه بر آن، تمیز کردن این لوله های استیل دکوراتیو نسبت به لوله های دیگر بسیار آسان تر است.